Multi Tie Maxi Dress Green
Ange din e-postadress och få ett mail när produkten är inne igen.
- Info
- Leverans & Betalning
- Leveranstid: 2-5 arbetsdagar
- Produktid: 590550-0009
- Märke: Goddiva
- Färg: Green
- Material: 92% Polyester 8% Elastan
- Härlig, stretchig kvalitet
- Fint fall
- Fodrad (kortare underkjol)
Längd 160 cm, byst 82 cm i stl. S(UK10). Modellen är 176 cm och bär stl. S. Endast handtvätt.
Klänningen är något stor i storleken. Ligger du mittemellan två storlekar - välj den mindre Klänningens längd går även att klippa till önskad längd då det är en rå kant nedtill.
Leverans
Du får dina varor inom 2-5 arbetsdagar efter att vi mottagit din beställning. Under högsäsong kan leveranstiden bli något längre.
Express och Hemleverans
Vi erbjuder också möjlighet till Expressleverans med leverans nästa dag eller hemleverans via Budbee eller Postnord.
Betalning
Vi accepterar kortbetalning med VISA/Mastercard. Du kan även välja att betala via faktura, konto och PayPal. Du väljer vilket betalningsalternativ som passar dig bäst i kassan!
Ångerrätt
Du har alltid 14 dagar på dig att känna efter om varan passar dig. Vid utnyttjande av ångerrätten återbetalar vi dig köpesumman under förutsättning att den returnerade varan/varorna har hanterats med aktsamhet och är i samma skick som när du mottog den. Alla våra paket innehåller en returfraktsedel som du kan använda vid en retur. Vid utnyttjande av ångerrätten står du som kund för returfraktkostnaden. Använder du dig av vår retursedel är kostnaden för returen 49 kr.
Hej! <3
Multi Tie Maxi Dress är endast handtvätt :)
xoxo, Bubbleroom
Hej! Vad är det för tvättråd?
Hej! <3
Beklagar för det!
Ja, då det är en rå kant nedtill kan man klippa till önskad längd :)
xoxo, Bubbleroom
Ni rekommenderar inte det men ändå har ni skrivit det i beskrivningen att den går att klippa till önskad längd...
Hej, jag har tänkt klippa av min då den är lite för lång, har ni ngt bra tips på hur jag gör på bästa sätt? Läser i kommentarer att vissa ”förstört” sina klänningar. Antar att det är svårt att klippa jämnt.