Star New Fall Parka Nostalgia Rose
Ange din e-postadress och få ett mail när produkten är inne igen.
- Info
- Leverans & Betalning
- Leveranstid: 1-3 arbetsdagar
- Produktid: 601565-0005
- Märke: Jacqueline de Yong
- Färg: Nostalgia Rose
- Material: 100% Polyester
- Dragkedja fram med knappar
- Två framfickor med knapp
- Markerad midja med resår
- Luva (ej avtagbar) med fuskpälskrage (avtagbar)
- Sprund baktill nedtill
- Mudd i ärmslut
- Fodrad
Längd från axel bak 81 cm, byst 102 cm, ärmlängd från axelsöm 60 cm i stl. S. Modellen är 174 cm och bär stl. S. Maskintvätt 30 grader.
Leverans
Du får dina varor inom 1-3 arbetsdagar efter att vi mottagit din beställning. Under högsäsong kan leveranstiden bli något längre.
Betalning
Vi accepterar kortbetalning med VISA/Mastercard. Du kan även välja att betala via faktura, PayPal och Masterpass. Du väljer vilket betalningsalternativ som passar dig bäst i kassan!
Ångerrätt
Du har alltid 14 dagar på dig att känna efter om varan passar dig. Vid utnyttjande av ångerrätten återbetalar vi dig köpesumman under förutsättning att den returnerade varan/varorna har hanterats med aktsamhet och är i samma skick som när du mottog den. Alla våra paket innehåller en returfraktsedel som du kan använda vid en retur. Vid utnyttjande av ångerrätten står du som kund för returfraktkostnaden. Använder du dig av vår retursedel är kostnaden för returen 45 sek.
Hello Anna!
Jackan är gjort av 100% Polyester och har en medel värmeisolerande effekt, på en skala 3/5. Den går att använda till vintern, vi rekommenderar att man tar på sig varmt under till också <3
Xoxo, Bubbleroom
Är den en höst-eller vinterjacka?
Hello Ulrica!
Denna jackan ska vara normal i storleken, så vi rekommenderar dig att ta den storleken som du brukar ha <3
Xoxo, Bubbleroom
Är den här jackan liten i storleken? Har vanligtvis m...
Hälsn Ulrica